CZ / EN
CZ / EN

Aktuálně

Svatba: Lucka a Martin (4.4.2009)

Tomáš Svatby

Čtvrtého dubna bylo doslova letní počasí, přímo jako na objednávku na svatbu. A taky že jsem jednu moc fajn svatbu fotil - Martin s Luckou se brali v Okrouhličce u Havlíčkova Brodu, kde následně probíhala veškerá zábava.

Jelikož byla obloha bez jediného mráčku, sluníčko svítilo na plný výkon - proto jsme pro focení vyhledávali spíše stín s příjemným měkkým světlem. Nemohli jsme ale vyrazit někam do přírody, třeba na louku, protože Lucku v půjčovně šatů tak vystresovali, že se bála je jakkoliv umazat. I sebemenší šmouha by prý představovala obrovský problém, což je pro mě nepochopitelné.

Ale i přes značná omezení ve fotografování jsme si poradili a nafotili jsme spoustu pěkných fotek na zahradě statku.

Martinovi a Lucce jsem nafotil také středoformátové fotky se svým novým Pentaconem Six. Vyvolání negativů bylo napínavé, ale výsledek stál za to. Nezaměnitelný styl fotek ze středoformátu má své kouzlo. Negativy mám zatím nouzově oskenované, výroba filmů v komoře mě teprve čeká.

Kvízová otázka: Poznáte fotky ze středoformátu mezi ukázkami níže? Nápověda: je to čtvereček :)

Lucka s Martinem již mají hotovou velkou fotoknihu a svou vlastní online fotogalerii a vy se nyní můžete také můžete podívat na pár fotek...

Spouštíme novou sekci

Tomáš Ostatní

Dámy a pánové, připoutejte se prosím a uveďte sedadla do základní pozice - startujeme novou sekci webu Fotíme s :), ve které vás budeme pravidelně informovat o tom, kde a jak jsme zrovna fotili. Věříme, že tato pootevřená dvířka do našeho zákulisí vám pomohou více se seznámit se stylem a způsobem naší práce a že tím odstraníme internetovou anonymitu.

Neradi bychom tuto novou sekci nazývali blogem, protože se o blog jako takový nejedná. Nemáme v plánu tu psát své soukromé názory na dění kolem sebe - spíše bychom vám chtěli umožnit nakouknout do zákulisí a zjistit, co kde a jak fotíme.

Lukáš mě pověřil, abych napsal tento úvodní příspěvěk, tak doufám, že jsem vás neunudil :). Dočetli jste až sem? Blahopřeji - máte za sebou historicky první příspěvek v naší sekci Aktuality. A jelikož Lukáš fotil minulý víkend jednu úžasnou svatbu a já jdu dneska fotit maturantům něco extra na tablo, můžete se již brzy těšit na nové zajímavé příspěvky. A nebudou chybět ani ukázkové fotky.

 
Lukas Konvicka
lukas.konvicka@luktofoto.cz
+420 777 555 831 +420 777 555 831
 

 
Lroom.cz: Videokurz Adobe Lightroom   Svatební fotograf Tomáš Dolejší